• EMQ – Európsky kvíz o peniazoch

• 21.3.2024 sa naša škola zúčastnila  7. ročníka národného kola Európskeho kvízu o peniazoch – EMQ 2024. Kvíz je súčasťou Európskeho týždňa financií (18.-24. marca 2024), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou (EBF) na podporu finančného vzdelávania v celej Európe.

• Nová scénička - zahrajme sa na divadlo

• V priestoroch Štúdia Olympia (Nová Scéna) si žiaci 4.C pod vedením hercov DNS v priebehu dvoch hodín vymysleli a naskúšali krátke predstavenie. Príprava obnášala aj vytvoriť náznakový kostým a potom predstavenie predviesť ostatným deťom.

• Ako sa Bratislava stala mestom

• 4.C sa v rámci ŠKD rozhodli objavovať zaujímavosti ohľadne Bratislavy. Vzdelávací program Ako sa Bratislava stala mestom zaujala všetkých.

• Story telling

• Už tradične sa na našej škole uskutočnila súťaž pod názvom Story telling /recitácia anglickej poézie a prózy. V prednese anglických textov súťažili žiaci II. stupňa, z  5.,6.,7.,8.ročníka, zúčastnilo sa spolu 48 žiakov. Všetky deti  boli úžasné a len veľmi ťažko sa udeľovalo ocenenie.

• Ticho v školskej jedálni

• Jedáleň patrí preukázateľne medzi najhlučnejšie miesta v rámci škôl. Na našej škole to platí na 100%. Zároveň však platí, že jedáleň má byť miestom oddychu a pokoja na vychutnanie si obeda pre deti, aj zamestnancov. V tom hluku to však nejde.