• Tvoríme so starými rodičmi

• Deti 4.B si 18.10.2023 v ŠKD pripomenuli Október - mesiac úcty k starším. Pozvali medzi seba starých rodičov a spolu vytvárali krásne jesenné dekorácie.

• Mladá slovenská poviedka

• Náš talentovaný žiak Matej Emanuel Bada (7.A) sa ešte ako žiak šiesteho ročníka zapojil do celoštátnej literárnej súťaže pre mladých autorov, organizovanej Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne, a umiestnil sa na krásnom 5. mieste.

• Menej plastového odpadu v škole

• Už niekoľko rokov je na Slovensku povinné separovanie odpadu. Naša škola sa do triedenia odpadu aktívne zapája, v každej triede máme koše na separovanie odpadu. Aj v školskom poriadku máme napísané, že separovanie na našej škole je povinné. Myslím si však, že na našej škole je stále viac plastového odpadu, ako by malo byť. Všimla som si, že v košoch určených na plasty sú najmä zálohované fľaše, obaly od čipsov, cukríkov a jednorazové igelitové vrecká.

• Drevené divadlo

• V stredu sme si popoludnie v ŠKD spestrili bábkovým divadlom. Predstavenie od Antonína Dvořáka Čert a Kača nám prišiel zahrať pán principál Milko so svojím pojazdným Dreveným divadlom.

• Po stopách Ľudovíta Štúra

• V nadväznosti na preberané učivo sa žiaci 8.A a 8.B zúčastnili spoločne s pani učiteľkou Gregovou a pani učiteľkou Zacharčokovou literárnej exkurzie v Modre.

• Deň s jablkami

• Projektové vyučovania zvládli i naši tretiaci. Dňa 11.10. sa celé dopoludnie venovali žiaci z 3.C jablkám.