• Krajské kolo OSJL - máme víťaza!

• S radosťou a obrovskou hrdosťou by sme Vás chceli informovať, že dňa 01.02.2024 sa konalo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a náš nesmierne šikovný, inteligentný a mimoriadne rozhľadený žiak Martin Dúžek (9.B) vyhral toto krajské kolo a postupuje do celoštátneho, ktoré sa uskutoční 22. – 23. apríla.

• Mladí architekti

• Po vianočných prázdninách, počas zimných mrazivých popoludní, sa deti v ŠKD zahrali na architektov a staviteľov a z rôznych drevených kociek či magnetických stavebníc vytvorili podľa vlastnej fantázie rozmanité stavby.

• Beseda so spisovateľkou

• V piatok 26.1.2024  zavítala do ŠKD medzi deti 1.C, 2.A, 2.C, 3.C, 4.A, 4.B a 4.C pani spisovateľka Miroslava Naďová. Prečítala deťom úryvky zo svojích knih Guľôčko a Ihličko a na záver naučila deti aj tanček.

• Technika a fyzika trochu inak

• V týždni od 15. do 19. 1. 2024 sa u nás v škole vo vestibule konala interaktívna výstava pod názvom Kyvadlo – vedecká hračka. Výstavu sme pripravili pre žiakov v spolupráci s občianskym združením Vedecká hračka z Banskej Bystrice pod vedením pani Beaty Pôbišovej.

• Šaliansky Maťko, školské kolo

• V dňoch 16.01.2024 a 18.1.2024 sa uskutočnili školské kolá súťaže v recitácii povestí Šaliansky Maťko. Ďakujeme našim žiakom, že sa napriek mnohým povinnostiam prihlásili do tejto súťaže a my sme mali vďaka ich recitáciám krásny umelecký zážitok.