• Ypsilon - slovina je hra

• Dňa 24.11. prebiehala na celom Slovensku súťaž YPSILON – SLOVINA JE HRA, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy na I. aj II. stupni. Cieľom bolo spropagovať a spopularizovať slovenský jazyk ako vyučovací predmet.

• Sintra - Portugalsko (prípravná cesta)

• V termíne 02.02.- 04.02. 2023 sme sa zúčastnili (Viktória Ďurčáková, Martina Čviriková, Gabriela Ondušová z IHB) prípravnej cesty Erasmus Plus realizovenej v portugalskom meste Sintra. Cieľom našej návštevy bola Základná škola Rio de Mouro, Portugal, ktorú opäť navštívime spolu s 10 vybranými žiakmi 6. ročníka v dňoch 24.-28. apríla  2023.

• Korčuľovanie 4.B a 4.C

• V týždni od 6.2. do 10.2.2023 sa dve štvrtácke triedy zúčastnili korčuliarskeho kurzu, na ktorý sa všetci veľmi tešili. Počas týzdňa sa začiatočníci pekne naučili korčuľovat a všetci sme si príjemne zašportovali a spolu s inštruktormi aj zabavili.

• Projekt AIESEC

• Po trojročnej nútenej kovidovej prestávke sme  tento rok  mohli privítať študentov z rôznych krajín sveta v rámci dobrovoľníckeho projektu AIESEC (https://aiesec.org/). Študenti prišli z ďalekej Indie, Belgicka, Španielska a dokonca svoju krajinu prišiel prezentovať aj zástupca veľvyslanectva Republiky Srbska.

• Technická olympiáda - krajské kolo

• 7.2.2023 sa konalo krajské kolo Technickej olympiády.
            Na súťažiacich čakal test z vedomostí a pracovná časť - zostrojenie výrobku z dreva. Žiak našej školy Leo Fernandéz zvíťazil a postupuje do finálového celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v máji v Nitre. Blahoželáme!

• Turnaj v pexese

• V stredu 25.1.2023 prebehlo školské kolo hry v Pexese medzi prvým a druhým ročníkom. Vo štvrtok 26.1.2023 prebehlo školské kolo medzi tretím a štvrtým ročníkom. Jednotliví výhercovia získali pekné vecné ceny. Ceny získali všetky triedy za triedne kolá v hre Pexeso. Informácie o priebehu hry si môžete pozrieť na nástenke vo vestibule školy, na prvom poschodí.