• Pozrite, čo dokáže náš spolužiak Jurko

• V 8.B je žiak menom Jurko, ktorý veľmi rád skladá Rubikovu kocku, dokonca aj  poslepiačky. Spolužiak Tomáško navrhol, aby sme to natočili na video.

Zároveň Jurkovou obľúbenou hrou je šach. V januári by chcel niekoho zo školy vyzvať na  partiu. Ozvi sa, ak máš záujem!

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• Tak ako každý školský rok, aj tento rok sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Písomnej online časti sa zúčastnilo veľa žiakov z 5.- 9.ročníka, do ústnej časti postúpilo prvých desať najúspešnejších v dvoch kategóriách.

• VIDA! science centrum

• 6.decembra 2023  deti z 9.B, 6.A a 6.B navštívili vedecký zábavný park VIDA! science centum v Brne, kde na nich  čakala výbušná šou a  viac ako 180 interaktívnych exponátov, vďaka ktorým mohli objavovať, ako funguje svet okolo nás.

• Mikuláš na Mudroňke

• Žiaci zo školského parlamentu na Mikuláša vítali svojich spolužiakov v mikulášskom prestrojení. Mikuláš, čerti a anjeli rozdávali mandarínky a jablká, za ktoré ďakujeme pánovi riaditeľovi a školskej jedálni.

• Vianočné dielničky

• V sobotu 2.decembra sa uskutočnil 11. ročník charitatívnej akcie Vianočné dielničky. Deti aj rodičia mohli ochutnať vianočné koláčiky, punč a iné dobroty,  vyrobiť si ozdôbky, svietniky, pozdravy, napiecť vianočné mudrokeksy, ale najmä prispieť na dobrú vec.

• Beseda s cestovateľom Michalom Tlelkom

• 9.novembra sa žiaci 7.A a 7.B stretli s cestovateľom, bývalým pedagógom pánom Michalom Tlelkom. Počas besedy sa dozvedeli veľa zaujímavostí o cestovaní po krajinách, ktoré nie sú destináciami pre luxusné dovolenky.

• Tvorivé dielne v ŠKD

• V stredu 6.12. k nám do ŠKD do 4.B zavítala milá pani Ivetka, ktorá s deťmi vyrábala krásne papierové vianočné stromčeky a Mikulášov.