• Ako 7.B varila detský vianočný punč

• Na Mikuláša sme boli ochutnať dobroty na vianočných trhoch. Dohodli sme sa, že punč si nebudeme kupovať, lebo pani učiteľka Strečanská nám sľúbila, že si ho sami uvaríme.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Tento školský rok sa nám podarilo zorganizovať olympiádu v nemeckom jazyku, kde si naše deti výborne počínali. Svoje vedomosti si vyskúšali v písomnej a ústne častij. Práve tá ústna bola potešením - teda aspoň pre nás,  porotu, nakoľko deti boli schodné opísať obrázok a odpovedať na otázky.

• Projekt Vesmír v 4. C

• Celý mesiac november sa v štvrtom ročníku niesol v znamení vesmíru. Začalo sa to učivom v prírodovede, pokračovalo návštevou výstavy Cosmos v Inchcebe a návštevou planetária v Brne a vyvrcholilo v našej triede 4. C dlhodobejším projektom s názvom Vesmír.

• Mikuláš v škole

• 6. decembra vítal deti v škole Mikuláš. Aby stihol obdarovať všetky deti, priviedol si so sebou malých Mikuláškov, anjelikov, ale aj  čertíkov - deti zo školského parlamentu, ktorí celú túto akciu pripravili.
        • Vianočný les

• Milí rodičia, kolegovia a priatelia školy,
            naša škola sa opäť zapojila do akcie Vianočný les. Deti v ŠKD s pani vychovávateľkami vytvorili krásne ozdoby, ktorými stromček na Primaciálnom námestí ozdobili.

• Cosmos Discovery

• Dňa 30.11.2022. sa žiaci  8.A. triedy zúčastnil na exkurzii z predmetu Technika na tému. Navštívili sme medzinárodnú výstavu Cosmos Discovery o histórii, súčasnosti a výskume kozmu v Incheba Expo  BA.
        • Báseň v štúrovčine

• Niektorí naši žiaci sa v rámci Týždňa vedy a techniky zúčastnili súťaže, ktorú pripravil Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra - báseň v štúrovčine! Úlohou bolo napísať básničku v štúrovskej slovenčine minimálne v rozsahu dvoch strof. So štúrovčinou im pomáhal špecializovaný nástroj LUDEVÍT– prekladač do štúrovskej slovenčiny (https://www.juls.savba.sk/ludevit/).

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Začiatkom novembra sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Sme veľmi radi, že sa opätovne prihlásilo veľa našich žiakov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách 1A a 1B. Súťažilo sa v písomnej časti (slovná zásoba, znalosti gramatiky, čítanie s porozumením) a ústnej časti - opis obrázku a dialóg.