• Čitateľský maratón v knižnici

• Deti z 3.B sa v stredu 24.05.2023 zapojili do projektu ČÍTAJME SI. Projekt vznikol v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Tento rok prebiehalo čítanie kedykoľvek v týždni od 22.5. do 26.5.2023.

• Plavecký trojboj - krajské kolo

• V piatok 19.5.2023 sa žiaci z našej školy zúčastnili krajského kola školských športových súťaží v plaveckom 3-boji (v plaveckých disciplínach a vodnom póle). Žiaci prvého stupňa základných škôl bratislavského kraja súperili o postup do SUPERfinále. Plavecké podujatie sa uskutočnilo v bazéne FTVŠ UK. Z rekordného počtu zúčastnených škôl si celkové prvenstvo vybojovala naša škola a postúpili sme na SUPERfinále, ktoré bude 13.a 14.júna v Šamoríne.

• Deň matiek v 1.A

• Dna 15.5. si žiaci 1.A triedy pripravili pre mamičky program ku Dňu matiek. Recitovali  básničky, spievali pesničky, pripravili si krátke divadielko a tanec. Deti to zvládli výborne a prítomným  mamičkám, babičkám a  prababičke sa program veľmi páčil.

• Fyzikálna olympiáda

• Fyzikálnej olympiády kategória E  sa v tomto školskom roku zúčastnila  Anastasiia Halenko z IX.A triedy. Úspešne zvládla domáce kolo a postúpila do okresného kola. V okresnom kole sa zúčastnilo 5 žiakov – 4 chlapci  z Gamče a naša Nasťa!

• Chemická olympiáda

• Chemickej olympiády sa v tomto školskom roku zúčastnili dve žiačky: Katarína Pospechová z IX.B a Anastasiia Halenko z IX.A . Sú úspešnými riešiteľkami domáceho, školského, okresného a aj krajského kola. Okrem teoretickej časti si dievčatá vyskúšali aj praktickú časť v chemickom laboratóriu, kde boli veľmi šikovné.

• Sintra  (Portugalsko) - mobilita žiakov
          • Sintra (Portugalsko) - mobilita žiakov

• V dňoch 24.-28. apríla 2023 sa  naši žiaci zúčastnili mobility v rámci programu Erasmus + (finančne podporovaného Európskou Úniou) v portugalskom meste Sintra.  Výmenného pobytu sa zúčastnilo 10 žiakov šiesteho ročníka, 2 sprevádzajúce pani učiteľky (Viktória Ďurčáková, Martina Čviriková) a 2 pani učiteľky na pozícii job shadowing (Katarína Jurányová, Michaela Franců).