• Projekt Skutočne zdravá škola

• 23.04.2024 10:58
        • V spolupráci so Starým Mestom – Bratislava a Nadačným fondom Kaufland pri Nadácii Centra pre filantropiu sa ZŠ Mudroňova zapája do zaujímavého projektu – Ukážková škola od Skutočne zdravá škola o.z., ktorý podporuje zdravé stravovanie v staromestských základných a materských školách a bude trvať 2 roky.

• Podujatie v LabCafé - projekt FoodComp

• 23.04.2024 10:39
        • 15. apríla sme sa zúčastnili na podujatí Neplytvaj, zachráň plánetu! Hlavným cielľom projekt FoodComp (Erasmus+ )  je rozvoj pôsobnosti lektorov či pedagógov zvyšovaním povedomia o znižovaní plytvania potravinami aj prostredníctvom využívania e-learningovej platformy a užitočnej mobilnej aplikácie  Na prednáške sme sa dozvedeli informácie o plytvaní potravinami, konkrétne o stave plytvania potravinami u nás aj v zahraničí, praktické tipy, ako využiť zvyšky jedla a neplytvať ním. Nechýbalo ani chutné sezónne občerstvenie pripravené podľa receptov z CookApp.

• Zdravá strava - projekt z prírodovedy

• 23.04.2024 10:33
        • Na hodinách Prírodovedy sa žiaci stretávajú aj s pojmom zdravá strava. Potešili sa projektu - vytvoriť si vlastný jedálniček. Na základe informácií o zdravej strave sa potom rozprávali o vhodných a nevhodných potravinách. Viacerí žiaci z 3.B urobili projekt navyše a o svoje projekty sa podelili s deťmi na školských chodbách.

• Šalátový pult v našej jedálni

• 23.04.2024 10:26
        • Aj naša školská jedáleň sa rozhodla zriadiť pre svojich stravníkov šalátový pult. Našim cieľom je dopomôcť ku konzumácii väčšieho množstva ovocia a zeleniny. Žiaci si samy naberajú do misiek toľko, koľko sa im žiada. Na výber je väčišnou 1-3 druhy zo zeleniny a ovocia (či už jednodruhové šaláty alebo mix, prípadne cestovinový šalát). Po niekoľkých mesiacoch môžeme skonštatovať, že sa nám takýto spôsob podávania šalátov osvedčil a stále sa teší obľube.

• Ticho v školskej jedálni

• 25.03.2024 09:31
        • Jedáleň patrí preukázateľne medzi najhlučnejšie miesta v rámci škôl. Na našej škole to platí na 100%. Zároveň však platí, že jedáleň má byť miestom oddychu a pokoja na vychutnanie si obeda pre deti, aj zamestnancov. V tom hluku to však nejde.