• Konzorcium IH Bratislava

• je konzorcium  vytvorené v rámci programu Erasmus+ pre mobilitu v školskom vzdelávaní financované Európskou komisiou.

V roku 2021 bola udelená jazykovej škole International House Bratislava  v rámci programov ERASMUS+ Akreditácia na Erasmus+ na obdobie 7 rokov, počas ktorých sa môžeme uchádzať o medzinárodné granty programu Erasmus+ v oblasti školského vzdelávania riadené Slovenskou národnou agentúrou.

O konzorciu
        Konzorcium bolo založené z iniciatívy jazykovej školy International House Bratislava, ktorá je koordinátorom konzorcia. Do konzorcia sú zapojené tri základné školy:
        ZŠ Mudroňova, ZŠ Nejedlého, ZŠ Lozorno, ktoré sú členmi konzorcia.

Naše poslanie
        Našim poslaním je poskytovať základným školám individuálnu podporu pri realizácii mobilít a poskytnúť všetky nástroje, ktoré umožnia zamestnancom a žiakom školy zvyšovať kvalitu vzdelávacieho procesu, ľudského potenciálu, vytvárať podmienky pre internacionalizáciu slovenských škôl, získavať partnerov v zahraničí, zabezpečiť mobilitu žiakov v európskom priestore.

Ciele
        Spoločnými cieľmi konzorcia je poskytnúť pomoc pri realizácii mobilít žiakov základných škôl.

V tomto kontexte sa Konzorcium zameriava na:

• Zvýšenie kvality aktívnych mobilít, prostredníctvom ktorých zabezpečíme rozšírenie odborných znalostí a skúseností všetkých členov Konzorcia.
        • Poskytovanie rozsiahlej podpory s cieľom pomôcť žiakom, učiteľom a vedeniu škôl rozvíjať efektívne komunikačné zručnosti, prispôsobiť sa medzinárodnému a multikultúrnemu prostrediu, naučiť sa byť proaktívny a iniciatívny.
        • Vytváranie, rozvoj a udržiavanie trvalých vzťahov a spolupráce so zahraničnými partnerskými školami.
        • Zabezpečenie udržateľnosti naučených postupov.
        • Zapojenie sa do programu partnerstiev škôl cez online komunitu eTwinning, vďaka čomu budú mať školy možnosť zriadiť spoločné virtuálne triedy a realizovať projekty so zahraničnými školami, a tak učitelia môžu diskutovať a vymieňať si názory s kolegami zo zahraničia a zapojiť sa do aktivít.
        • Umožnenie príjemcom vzdelávať sa a získať praktické zručnosti prostredníctvom prenosu vedomostí a skúseností.
        • Aktívne vyhľadávanie zahraničných partnerských škôl pre spoluprácu so slovenskými školami.

Prostredníctvom mobilít žiakov, jobshadowingu a výmenných programov zvýšiť úroveň vzdelávania na slovenských základných školách, poskytnúť skúsenosť z medzinárodného prostredia.
        Vytvoríme rovnaké príležitosti aj pre ekonomicky alebo zdravotne znevýhodnených žiakov a zabezpečíme im rovnaké príležitosti pre mobilitu.

Kľúčové akcie
        Plánujeme pomôcť žiakom a zamestnancom slovenských škôl zrealizovať skupinové a individuálne výmenné pobyty, vzdelávacie mobility, jobshadowingy, školenia, študijné pobyty, kurzy, konferencie, krátkodobé mobility, atď.