• Zábavné vyučovanie

• 14.05.2018 13:42
      • Dňa 25.4.2018  sa uskutočnilo počas piatich vyučovacích hodín netradičné vyučovanie pre štvrtákov.

• Na zábavnej hodine matematiky v IV. A a IV.B triede sa  pani učiteľka Šimová  so žiakmi rozprávala o telesách, o matematike v prírode. Vyrobila si s deťmi Möbiov  pásik (premena špeciálneho náramku na korunu  = bola to zábava).

V IV. C  pani učiteľka Strečanská žiakom porozprávala o histórii čísel, ukázali si ich zapisovanie v minulosti. Dievčatá zo VII.A triedy si pre deti pripravili hlavolamy. Žiaci sa veľa dozvedeli o Pytagorovi a jeho pohári. Nakoniec sme si zaspievali matematickú pieseň.

Na biológii a geografii si deti formou zážitkového vyučovania vyskúšali prácu s mikroskopom, mapou, glóbusom a atlasom. Tieto vyučovacie hodiny si pre štvrtákov pripravili pani učiteľky Savčinská a Labaničová.

Na informatike si štvrtáci vyskúšali s pani učiteľkou Šimovou rôzne šifry. Niektorí si poriadne potrápili hlavičky, ale našli sa tu aj nádejní šifrovači.

Na hodine chémie sme najprv čarovali so suchým ľadom, aby sa nám všetko podarilo.  Potom dievčatá zo VI.A triedy prezentovali zábavné chemické pokusy. Na hodine fyziky si chlapci zo VII.A pripravili pre deti zaujímavé fyzikálne pokusy. Prebehol aj fyzikálny kvíz. V závere hodiny si žiaci vyskúšali plazmovú lampu, svoju kapacitu pľúc a iné pokusy. Tieto vyučovacie hodiny si pre deti pripravili pani učiteľky Hlaváčiková a Strečanská.

Na hodine slovenského jazyka si štvrtáci s pani učiteľkou Zacharčokovou zopakovali slovné druhy a literárne žánre formou doplňovačiek, kvízov a hry Milionár.

Na hodine techniky sa deti dozvedeli o vynálezoch a vynálezcoch. Dievčatá zo VII.B triedy si pripravili prezentácie a zaujímavosti  o Rubikovej kocke a fidget spinneri. Potom si deti vyrábali lotosový kvet zo servítky a darčekovú taštičku.

Zábavné vyučovanie sa deťom veľmi páčilo, odchádzali s úsmevom na perách.

Štvrtáci, tešíme sa na vás na druhom stupni!

FOTO►