• KONFERENCIA – stretnutie koordinátorov konzorcia IHBA

• 20.02.2024 18:43
      • Konzorcium IH Bratislava organizovalo 17.2. stretnutie členov tohto konzorcia.

• Program bol nasledovný:

• - prezentácie jednotlivých členov konzorcia o aktivitách, plánoch a zhodnotenie doterajšej  práce
        • - workshop zameraný na prípravu dokumentácie, prípravu účastníkov na mobilitu, správne plánovanie cesty,  ako efektívne   komunikovať so zahraničným partnerom
        • - užitočné e-nástroje na zdieľanie dokumentácie, prezentovanie školy (kanva, padlet)
        • - individuálne rozhovory s koordinátormi.

V tabuľke nižšie som pripravila prehľad aktivít organizovaných našou školou: detské mobility, job shadowing, kurzy pre učiteľov, prípravné cesty, hosťovanie zahraničných mobilít a job shadowingov v našej škole

Spolupráca v rámci konzorcia umožnila našej škole, deťom, učiteľom cestovať, rozvíjať sa, inšpirovať sa a hlavne rozvíjať aj sociálne zručnosti. Tiež motivuje deti k učeniu sa cudzích jazykov, otvára im možnosti poznania iných krajín, kultúr a detí v rámci EÚ.

Len pre ilustráciu sme navštívili alebo nás navštívili tieto krajiny EÚ: Španielsko, Portugalsko, Nemecko, Fínsko, Írsko, Švédsko, Dánsko a Francúzsko.

Verím, že s podporou vedenia školy a nasadením našich kolegov, ktorí spolu tvoria možnosti pre našich žiakov, budeme v tomto rozsahu aktivít pokračovať aj v budúcich rokoch.

Prehľad aktivít ►