• Návšteva žiakov z Kelkheim, Nemecko

• 03.07.2023 10:18
      • Po októbrovej mobilite našich žiakov v škole v nemeckom Kelkheim sme mali možnosť privítať 12 nemeckých detí vo veku 14-15 rokov v našej škole. Ubytovaní boli v rodinách našich slovenských detí, ktoré sa im venovali a sprevádzali ich nielen v škole, ale sa im venovali aj popoludní a cez víkend.

• V škole mali pestrý program – pripravili sme pre nich chemickú show a dané pokusy si mohli žiaci aj vyskúšať. Hlavnú rolu v pokusoch hral oxid uhličitý, plynný a tuhý. Mali sme aj pokusy so suchým ľadom, ktorý mal najväčší úspech. Veľká vďaka patrí pani Malíkovej, ktorá nám ho zakúpila aj priniesla. Pokusy sme poctivo nacvičovali a oplatilo sa, všetko dopadlo na výbornú. Mnohé pokusy naši priatelia nepoznali, takže to bol pre nich veľký zážitok si ich aj vyskúšať. Hrali sme sa aj chemické hry a pripravili sme súťaže. V triede vládla vynikajúca atmosféra.

Ďalšou spoločnou aktivitou bolo pečenie. Tentokrát sa IX.B vymenila so VII.B, aby si precvičili komunikáciu v nemeckom jazyku. S dievčatami sme aj piekli levanduľové sušienky a s chlapcami kokosové a marlenka  guľky.

Dané aktivity sa našim priateľom veľmi páčili. Sme hrdí na našich žiakov, ako pekne reprezentovali našu školu vedomosťami a aj milým a ústretovým správaním.

FOTO ►