• Šachové figúrky

• 29.06.2023 09:50
      • Na hodine techniky sme s chlapcami so 7.B sme vyrábali šachové figúrky. Pracovali sme s hobby betónom a neskôr aj s farbami. Pri práci chlapci prepojili svoje vedomosti z matematiky, chémie, fyziky ale aj občianskej náuky s praxou.

• Naučili sa namiešať hladký betón, samozrejme pred tým museli zistiť, koľko betónu potrebujú na jednu figúrku, následne vyrátali množstvo betónoveho prášku a objem vody. Prášok vážili na váhe a vodu presne namerali v odmernom valci, niektorí zápasili so stupnicou na odmernom valci, ale zvládli to úplne super. Potom usilovne miešali a vytvorili hladkú zmes, ktorú naliali do pripravených foriem. Po stuhnutí odliatky jemne upravili a natreli farbou. Po vyschnutí farby sme figúrky zobrali do exteriéru školy a umiestnili ich na naše nové šachové stoly. Zahrali si prvé hry a otestovali ich kvalitu. Naše výtvory obstáli v skúške a nechali sme ich na šachových stoloch. Týmto sme si na vlastnej koži zažili aké je to urobiť nezištne niečo aj pre iných. Teraz sa tešíme, že budú slúžiť širokej verejnosti na našom školskom dvore a dúfame, že tento prístup zvolia všetci a využijú figúrky na hru šachu a dámy.

Pri tejto práci chlapci preukázali, že si vedia pomáhať, radiť a spolupracovať. Pomáhali si pri chystaní stolov, príprave betónu a aj upratovaní triedy. Spolupráca s nimi bola perfektná a veľmi obohacujúca aj pre mňa.

Katarína Šimová - vyučujúca OBN a TECH

FOTO ►