• Škola v prírode v Starej Lesnej

• 26.06.2023 12:05
      • Na konci júna sme sa my, žiaci 5.A a 5.B triedy, zúčastnili školy v prírode v Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách. Vďaka krásnemu počasiu sme mohli stráviť veľa času turistikou, výletmi a hrami v prírode.

• Hneď druhý deň po príchode sme sa pozemnou lanovkou vyviezli na Hrebienok. Odtiaľ sme okolo Bilíkovej chaty a Reinerovej útulne zišli popri vodopádoch Studeného potoka až do Tatranskej Lomnice a pokračovali sme peši do nášho penziónu v Starej Lesnej. Pri Reinerovej útulni sme mali šťastie na osobné stretnutie s jej správcom, pánom Petrom Petrasom.

V stredu sme navštívili Beliansku jaskyňu - jedinú jaskyňu vo Vysokých Tatrách. Hoci sme k nej museli vyšlapať poriadny kopec, prejsť 874 schodov a asi 1,5 km chodieb, bola to krásna prechádzka s umeleckým ukončením - krátkym koncertom v Hudobnej sieni. Po jaskyni sme sa lanovkou dostali k ďalšej atrakcii, ku Chodníku korunami stromov v Bachledovej doline. Nachádza sa vo výške 24 metrov a ukončený je vežou vysokou 35 metrov. Prechádzka po ňom bola vzrušujúca a výhľady na okolité vrchy nádherné.

Záverečný večer nás čakala grilovačka a vedomostný kvíz, v ktorom sme si overili, čo sme sa naučili a čo sme si zapamätali z nášho pobytu. Počas všetkých večerov sme hrávali športové hry a súťažili. Domov sme sa síce vrátili unavení, ale plní dojmov a krásnych zážitkov.

FOTO ►