• Lesná škôlka - zážitkové učenie

• 08.03.2023 07:56
      • Posledný deň mesiaca február (28.2.) sme mali v ŠKD návštevu, do našej školy zavítali dravce - operení kamaráti z OZ Sokoliari Majstra Vagana zo Starej Ľubovne pod vedením pána Huberta.

• Triedy 2.C, 3.A, 3.B, 3.C a 4.A sa mohli potešiť rozprávaniu o tajomstvách lesa, názorným ukážkami kôry stromov, srsti zvierat a parohov. Zážitkové aktivity boli striedané s veselými hrami. Deti sa samozrejme najviac pýtali na operených kamarátov. Pozorovali ich úplne zblízka, mali možnosť ich pohladkať,  počúvať zvuky ktoré vydávajú. Odvážnym deťom poskakoval po čiapkach sokol. Super zážitok pre všetkých bolo, keď celou triedou lietala sova.  Na záver vystúpenia čakalo na deti prekvapenie, ktoré priniesli do triedy neskôr, a to 3,5 kg orol. Páni nás ubezpečili, že žiadnemu zvieratku nebolo ublížené a všetky veci z ukážok im boli darované. Na záver nechýbala spoločná fotka. Deti sa ešte po ich odchode hrali na dvore na lietajúcich dravcov a spomínali na návštevu sokoliarov.

FOTO ►