• Vybíjaná

• 05.05.2023 08:22
        • Na okresnom kole vo vybíjanej nás reprezentovali dievčatá 2. stupňa , 7.A: Sára Gallová , Hanka Šturdíková, Lucia Marková, 6.A: Klaudia Gehri, Lara Smiková, Ela Christová, Petra Šímová, 6.B: Hanka Blštáková, Sofia Gáboríková, Karolína Kovačičová a Valentína Sedláková. V konkurencii 6 škôl si vybojovali krásne 2. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Geografická olympiáda - krajské kolo

• 05.05.2023 08:18
        • V tomto školskom roku nás úspešne reprezentovali na krajskom kole Geografickej olympiády žiaci  Michal Čech 7.B - úspešný riešiteľ, 2. miestoMartin Dúžek 8.B -úspešný riešiteľ, 8. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

• Ylivieska, Fínsko – pracovná cesta, job shadowing – Erasmus+

• 02.05.2023 09:49
        • V termíne od 17.04.2023 do 22.04.2023 sme sa zúčastnili (za II. stupeň – Henrieta Zacharčoková, za I. stupeň – Michaela Chrenková) job shadowingu v rámci medzinárodného projektu Erasmus+ finančne podporovaného Európskou úniou a konzorciom IH Bratislava.

Miestom konania bolo ľadovo krásne Fínsko (Ylivieska). Z jedenástich škôl v Ylivieske sme priamo navštívili štyri, bol to mimoriadne obohacujúci zážitok, ktorý nám rozšíril obzory po profesijnej aj osobnostnej stránke.

• Zelený svet - voda je život

• 02.05.2023 09:28
        • Veľmi nás teší, že sa naši žiaci zapojili do 27. ročníka medzinárodnej súťaže umeleckej tvorivosti detí a mládeže – Zelený svet – a tvorili na tému – Voda je život. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská agentúra životného prostredia.

• Beseda s chovateľkou exotického hmyzu

• 02.05.2023 09:14
        • V stredu 19.4.2023 zavítali do ŠKD medzi deti z 2.A a 3.B pakobylky. Deti sa o nich dozvedeli veľa zaujímavostí. Pani chovateľka im porozprávala  o celom vývine pakobyliek, o ich živote, ako sa dokážu prispôsobiť prostrediu. Ukázala im rôzne druhy pakobyliek aj ich vajíčka. Najväčšiu radosť mali deti, keď si mohli  pakobylky chytiť do ruky.