Zápis detí sa uskutoční

v piatok 20. apríla 2018 od 14.00 do 18.00

v sobotu 21. apríla 2018 od 8.00 do 12.00

v priestoroch ZŠ Mudroňova 83

Na základe Všeobecne záväzného nariadenia MČ Bratislava – Staré Mesto č. 7/2015 z 8. decembra 2015 o povinnom zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky a v súlade s § 20 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov sú zákonní zástupcovia detí, ktoré do 31. augusta 2018 dovŕšia 6. rok veku (aj tí, ktorí chcú odklad povinnej školskej dochádzky), ako aj detí, ktorým už bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky o jeden rok, povinní takéto deti prihlásiť na zápis do základnej školy. V uvedené dni môžu dostať informácie o úradnom postupe aj zákonní zástupcovia detí, ktoré dovŕšia šiesty rok veku po 1. septembri 2018, ak chcú požiadať o predčasné zaškolenie dieťaťa.

Pri zápise zákonný zástupca dieťaťa predloží:

- občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu)

- rodný list dieťaťa

- podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa

žiadosť o prijatie do 1. ročníka, súčasťou ktorého je splnomocnenie (ZIADOST_PRIJATIE.doc možnosť vypísať vopred, resp. vypísať priamo pri zápise). Na žiadosti,  ako aj na splnomocnení musia byť podpísaní obaja rodičia. V prípade, že sa zápisu zúčastní iba jeden rodič, podpísané tlačivo prinesie dodatočne, v opačnom prípade škola nevydá rozhodnutie o prijatí.

- prihlášku  (ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA► možnosť vypísať vopred a vytlačiť, resp. vypísať priamo na zápise).

V prípade, že rodič žiada  o odklad povinnej školskej dochádzky predloží:

- občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu)

- rodný list dieťaťa

- podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa

žiadosť zákonného zástupcu o odklad povinnej školskej dochádzky (ZIADOST_ODKLAD.doc možnosť vypísať vopred a vytlačiť, resp. vypísať priamo na zápise).

- odporúčanie detského lekára odložiť začiatok povinnej školskej dochádzky (môže byť doručené dodatočne)

- odporúčanie pedagogicko-psychologickej poradne odložiť začiatok povinnej školskej dochádzky (môže byť doručené dodatočne)

Bližšie informácie Vám radi zodpovieme telefonicky, mailom, resp. osobne.