• Mobilita našich šiestakov v španielskom El Campello

• 23.06.2022 11:25
      • V rámci projektu Erasmus+ a členstva v konzorciu s IH Bratislava mali naši šiestaci možnosť vycestovať do oblasti Alicante, mestečka El Campello. Počas štyroch veľmi intenzívne prežitých dní zažili a skúsili stredomorské počasie, kuchyňu a kultúru.
      •

Navštívili archeologické pamiatky z obdobia 5. storočia pred našim letopočtom, ruinu hradu, strážnu vežu z obdobia nájazdov pirátov, privítali nás na magistráte, užili si výlet katamaránom na blízky ostrov Tabarca a tiež príjemne teplé more.

Avšak hlavným cieľom bola návšteva školy a spolupráca s deťmi v škole na spoločnom projekte.

Naše deti sa na cestu pripravovali vyše mesiaca – pripravili krátke a vtipné videá a prezentácie o Slovensku, Bratislave a našej škole. Tiež mali pripravené prezentácie o sebe, nacvičili si piesne v španielčine a slovenčine. So sebou si niesli propagačný materiál o našej krajine a drobné suveníry.

Aktivity v škole spolu so španielskymi deťmi mali veľký úspech – výsledkom bola výroba plagátov o našej krajine a Bratislave. Deti pracovali v zmiešaných skupinách – čiže boli nútené spolu komunikovať len v angličtine a mali čas sa porozprávať aj o futbale, móde či veciach, ktoré majú rady a ich bavia.

Bez toho, aby si to uvedomovali a riešili obavy z gramatiky, používali angličtinu plynule a boli schopné dorozumieť. Deti sú spontánne a bezprostredné, prirodzene sa správajú, sú bez hraníc, predsudkov a obmedzení.

Veríme, že svoju životnú skúsenosť pobytom obohatili o spolupatričnosť, zodpovednosť, pocit súdržnosti, porozumenie inakosti a samostatnosť.

FOTO ►

Článok v El Campello ►