• Sintra - Portugalsko (prípravná cesta)

• 28.02.2023 08:38
      • V termíne 02.02.- 04.02. 2023 sme sa zúčastnili (Viktória Ďurčáková, Martina Čviriková, Gabriela Ondušová z IHB) prípravnej cesty Erasmus Plus realizovenej v portugalskom meste Sintra. Cieľom našej návštevy bola Základná škola Rio de Mouro, Portugal, ktorú opäť navštívime spolu s 10 vybranými žiakmi 6. ročníka v dňoch 24.-28. apríla  2023.

• Počas tejto návštevy sme sa stretli s vedením školy (pán riaditeľ, koordinátorka programov a ďalší členovia pedagogického zboru zapojení do projektu).

Úlohou detí, ktoré majú záujem o túto Erasmus mobilitu Plus bolo napísať motivačný list v angličtine, v ktorom mali vyjadriť dôvod, prečo sa chcú mobility zúčastniť a aké krajiny doposiaľ navštívili. Následne bude realizovaný ústny pohovor. Ďakujeme všetkým, ktorí sa prihlásili. Každá takáto skúsenosť je obohacujúca a posúva nás vpred.

Náklady na tieto cesty sú hradené z Konzorcia IHB, ktorého súčasťou je aj ZŠ Mudroňova a ktoré je zapojené do medzinárodnej projektovej spolupráce  Erasmus+..

Mgr. Martina Čviriková

FOTO ►