• Pasovačka prvákov

• 27.11.2023 16:50
      • V piatok 24.novembra sa na našej škole diali veľké veci! Pasovali sme našich šikovných prváčikov. Tí nervózne stepovali pred veľkou telocvičňou a čakali, čo sa bude diať. Keď postupne vstupovali do krásne vyzdobenej telocvične, oči plné radosti nasmerovali k svojim rodičom a starým rodičom, ktorí ich už netrpezlivo čakali usadení.

• Po nastúpení ich pán riaditeľ slávnostne privítal a po jeho príhovore dostal slovo aj starosta Starého Mesta pán Matej Vagáč, ktorý im nezabudol pripomenúť, aký veľký životný krok pre nich práve nastal.

Slovo dostali aj naši prváci, ktorí si pripravili pre všetkých krátky program. Trieda 1.A zaspievala krásnu pesničku od Darinky Rolincovej Až raz budem učiteľkou. 1.B nám zarecitovala básničky o všetkých písmenkách, ktoré sa stihli doteraz v škole naučiť a Hanka z 1.C odhodlane vzala mikrofón a zarecitovala básničku o písmenkách v škole a nakoniec všetci zaspievali najobľúbenejšiu pesničku, ktorú sa v škole naučili Zajačik do lesa.

Po programe sa pristúpilo k pasovaniu. Pán riaditeľ veľkou ceruzkou pasoval každého prváka a pán starosta každému osobne zablahoželal a obdaroval ho krásnou detskou knižkou.

A my našim prvákom už len prajeme nielen dobré známky, ale aby aj naďalej chodili do školy s radosťou a úsmevom na tvári tak ako doteraz.

FOTO ►