• Exkurzia 3 v 1

• 26.11.2023 16:49
      • Dňa 13.11. 2023 sa žiaci 9.A a 9.B zúčastnili exkurzie na Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej ulici v Petržalke. Okrem toho, že exkurzia bola zameraná na obrábanie technických materiálov a na nové technológie a spôsoby obrábania, zavítali aj do ďalších dielní - zlatníckej a puškárskej.

• Exkurzia bola teoreticko – praktická. Žiaci si v technickej dielni odskúšali prácu na sústruhoch, frézach, brúskach. Oboznámili sa s prácou na CNC cvičných strojoch a laserových tlačiarňach. Odmenou im boli vygravírované kľúčenky.

V zlatníckej dielni si žiaci prezreli, aké zariadenia a nástroje potrebujú k svojej práci zlatníci. Prácu s jemnou motorikou na šperkoch mohli zažiť pozorovaním tamojších študentov a tiež na vlastnej koži. Šikovní žiaci z našej školy, ktorí mali odvahu a chuť, si vlastnoručne vyrobili mosadzný prsteň so striebornou hviezdou, ktorú si museli vyraziť a nataviť, prsteň vybrúsiť a vyleštiť a napokon vyčistiť v ultrazvukovej čističke.

Veľký záujem prejavili naši žiaci o puškársku dielňu, kde im študenti vysvetlili, ako fungujú zbrane, ako sa rozkladajú a skladajú. Zároveň si naši žiaci mohli všetko odskúšať a išlo im to veľmi dobre. Na záver pripájame fotodokumentáciu.

FOTO ►