• Projekt Ulice pre deti

• 24.03.2023 08:44
      • V dňoch 14. - 15. 3 2023 sa konalo na našej škole pracovné stretnutie s koordinátormi projektu Ulice pre deti. Zapojili sa žiaci troch tried - 3A, 5A, 7B.

• Žiaci si vyskúšali rôzne aktivity v teréne. Skúšali pri pohybe na ulici kočiare, invalidný vozík a barle. Skúšali, aké to je byť malým 3-ročným dieťaťom. Merali rýchlosť áut pre našou školou. Veľmi sa do toho vcítili a získali nové skúsenosti pri pohybe na ulici.

V druhej časti stretnutia svoje zistenia a skúsenosti zaznamenávali do veľkej mapy a snažili sa popísať nástrahy ulice a bezpečné miesta po ceste do školy. Takto vytvorené podklady ďalej spracujú architekti pri riešení dopravnej situácie v okolí našej školy. A my dúfame, že to vyrieši dopravnú situáciu v okolí našej školy a stane sa bezpečnejšou pre všetkých ľudí na ulici.

koordinátorka pre našu školu Mgr. K. Šimová

FOTO ►