• Európsky kvíz o financiách

• 13.04.2022 10:06
      • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy (motivovaní umiestnením sa našej školy na 1. mieste v Národnom kole a 3. mieste v Európskom kole EMQ 2021) zapojili do 5. ročníka národného kola Kvízu o peniazoch, ktorý organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

• Slovenské národné kolo sa uskutočnilo  24. marca 2022. Do tohtoročného finále sa zapojilo 2050 riešiteľov zo základných a stredných škôl. Súťažiace tímy našej školy potvrdili nielen svoje vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti, ale aj rýchlosť reakcií s akou na zadané úlohy odpovedali.

Najúspešnejším tímom boli žiaci 7.B triedy, Martin Dúžek a Jakub Kerestúr, ktorí obsadili 10. miesto. V prvej stovke riešiteľov sa umiestnil aj tím 9.B triedy so zástupcami Marek Rázus a Ella Hagyari.