• Galéria v Slovenskom rozhlase

• 01.07.2022 09:19
      • V stredu 29.6.2022 boli žiaci 4.C a 5.C za umením. Navštívili Galériu v Slovenskom rozhlase a pozreli si najnovšiu výstavu  Cez vesmír hľadíme na seba. Obzerali si diela 5 autorov.

• Zaujali ich fotky Mesiaca od Táni Hojčovej, čierna diera od Rudolfa Sikoru, sklenené sochy od Jána Zoričáka a aj zaujímavé obrazy veľkých tvári od Svetozára Ilavského (ako povedala piatačka Valentínka, každá mala inú emóciu a jej sa páčili najviac). Prikladáme pár fotiek. Zároveň chceme deti pochváliť. Správali sa ako milovníci umenia, obzerali diela, fotili si ich, určite majú poriadnu zbierku fotiek v mobiloch. Milo nás prekvapilo, že vedeli aj o obrazoch porozprávať, ako na nich pôsobia a čo v dielach vidia.

Nám osobne sa výstava veľmi páčila a myslíme, že aj deťom. Výstavu si môžete pozrieť do 9. septembra 2022. Bolo to pekné doobedie s umením v posledných dňoch školského roka.

S pozdravom K. Šimová a Z. Schmidt

FOTO ►