• Milovaný Edinburgh

• 24.05.2018 19:10
      • V dňoch 12.5. až 18.5. skupina 27 žiakov siedmych ročníkov absolvovala jazykovo-poznávací pobyt vo Veľkej Británii, Škótsku, leteckou dopravou.

• Jazykovú časť pobytu zabezpečila CES, jazyková škola v Edinburghu, žiaci boli v dvoch skupinách pod vedením talentovaných lektorov. Čo sa poznávacej časti týka, musíme spomenúť, že sme mali to šťastie a zažili sme päť dní z ich šesťdňového leta, to znamená, že nám opálilo tváre, no ostatok tela zostal chránený mikinou, prípadne aj bundou. Trápením bola pre nás škótska verzia angličtiny, ale aj s tou sme sa statočne popasovali a keď sme stretli ľudí s typicky krásnou britskou angličtinou, tešili sme sa o to viac. Zažili sme luxus v podobe vozenia sa taxíkmi do školy, ale potom, po programe, aj zo školy do rodín. V rodinách sme mali fantastickú možnosť spoznať domácu kuchyňu, ale aj životný štýl a im vlastný rytmus fungovania. Program nám umožnil spoznať Edinburgh a blízke okolie. Po prílete sme si boli pozrieť atrakciu Falkirk, no deťom spravili radosť najmä zemiačiky a zmrzlina v blízkom stánku, kde aktívne využili svoju angličtinu, spontánne a dobrovoľne. Videli sme a poprechádzali sme sa po krásnom Stirling Castle. Taktiež musíme spomenúť nádherný Edinburgh Castle, výnimočný Hollyroodhouse Palace and Park, zažili sme naživo aj debatu o brexite v The Scottish Parliament, vyrazili sme aj na Calton Hill s dych vyrážajúcim výhľadom a miestom, kde vzniklo množstvo fotiek, aj selfie verzie. Unikátna bola návšteva národného múzea s exponátmi zahrňujúcimi morský svet, vesmír, kultúru krajiny, módu a interaktívne atrakcie. Navštívili sme aj Greyfriar´s Kirk, ale aj na prvý pohľad komorný, no v skutočnosti obrovský Tartan Weaving Mill. Spoznali sme a poprechádzali sme sa po Royal Yacht Britannia a predtým, než sme sa vydali na spiatočnú púť na letisko smer Bratislava, strávili sme nádherné poobedie na Portobello Beach, kde sa deti hrali s ragbyovou loptou, písali a kreslili si do piesku a tešili sa z pohľadu na more.

Ďakujeme cestovnej kancelárii, veľká vďaka patrí aj deťom a tiež nám, vedúcim, že sme to všetko úspešne, v zdraví a spokojnosti zvládli.

FOTO►